Hooldamata seadmete riskid
Vahel tundub, et seadmete hooldusesse investeerimine on raha raiskamine või seadmeid võiks hooldada ja remontida „odavamalt“ kasutades FIE’sid või „mustalt“ arveldavaid eraisikuid.
Ometi on täiesti normaalne, et ostes uue auto, käite sellega regulaarselt hoolduses, pesete ja remondite seda. Samas auto on reeglina mugavus, mis viib raha välja, mitte ei too sisse. Ka köögitehnika, millega teenite raha, peaks saama osa hoolitsemisest, puhastamisest ja kvaliteetsest remondist?
Kilekotiga remondimeeste ehk „mustalt“ töötavate „tehnikutega“ on asi aga hoopis hull. Esiteks puudub neil kaasaegne väljaõpe toitlustusseadmete vallas, neil puudub juurdepääs tehnilisele infole ja originaalvaruosadele ning reeglina puudub ka igasugune vastutus oma tehtud tööde eest. Kui jamaks läheb, vahetab ta oma kõnekaardi koos numbriga ära ja te ei saa teda enam kunagi kätte. Ka ei ole temalt midagi nõuda, kui ebakvaliteetse remondi tagajärjel tekib oluline materiaalne kahju.
Professionaalse hooldusettevõttega on alati turvaline koostööd teha, sest neil on olemas väljaõppinud meeskond, kontor ja töökojad. See ettevõte on alati olemas ja iga enesest lugupidav hooldusettevõte koolitab oma personali pidevalt, varustab oma tehnikuid vajalike töövahenditega ja professionaalsete varuosadega. Koolitatud, õigete töövahenditega ja professionaalsete varuosadega varustatud tehnik teab mida teeb. Tema tegemiste eest vastutab tööandja, kes oma arendab ettevõtmist pidevalt tehnikutesse investeerimisega.
Toome siinkohal välja ka mõned näited, millest esimesel juhul kasutas raha säästa proovinud klient kvalifitseerimata „tehnikut“, kes tema nõudepesumasinal termostaati vahetas:
Kunagi oli see hea abimees
Ebakvaliteetse hoolduse tõttu deformeerunud
Soov raha veidi kokku hoida läks maksma 2,880.- eurot
Seekord piirdus põleng vaid seadmega, aga võib minna ka hullemini.
Teisel juhul on tegemist toitlustajaga, kes soovis raha säästa jättes seadmed hooldamata:
Sooviksid siin toitu valmistada?
Deformeerunud õhuvõtuava
Rasv...
Puhas rasv
"Isuäratav"
Kolmandal juhul on tegemist seadmetest hooliva kliendiga, kes oma elektri-kombiahju ise peseb ja puhastab. Ainus viga on see, et ta teeb seda voolava veega. Ahjudel on aga vaja saada õhku eletriosakonda ning seetõttu on seal ka õhuvõtuavad, millest survevesi sisse pääseb. Antud juhul tekkis lühis ning kolm võimast küttekeha tegid ahju sisse lülitades korraliku paugu ja tulevärgi. Tulemus on näha siin:
Sulanud kütteelement
Põlenud kontaktid
Pildil kaks põlenud küttekeha kolmest
Tulemäng oli võimas
Sellega enam liha ei küpseta
Kokkuhoid ei ole küll koonerdamine, kuid säästa tuleb arukalt. Juba vanad eestlased tavatsesid öelda: "ma ei ole nii rikas, et osta odavat asja." Siin on mõttetera sees. Kulusid tulebki kontrollida, see on eduka äri alustala. Tehes seda läbimõeldult on kasum maksimaalne.
Me ei saa garanteerida, et koostöös meiega pole Teil ühtegi probleemi toitlustusseadmetega, küll aga saame lubada, et kui probleem ilmneb, saate kiireimal viisil profesionaalset abi, mis kokkuvõttes on soodsaim.